Ekrany projekcyjne i projektory

Projektory multimedialne oraz ekrany projekcyjne stanowią nieodłączną cześć każdej większej sali konferencyjnej. Do zapewnienia najlepszej jakości projekcji potrzebny jest odpowiedni dobór urządzeń. Liczba ekranów i projektorów powinna być dostosowana od wielkości i układu pomieszczenia tak, aby widoczność projekcji była dobra dla każdego uczestnika spotkania.

Na rynku wybór ekranów projekcyjnych jest szeroki, wstępnie podzielić je można na:

  • ścienne ręcznie lub elektrycznie rozwijane
  • projekcyjne ramowe i  mobilne

Częstym rozwiązaniem w przypadku dużych pomieszczeń są ekrany powtórzeniowe lub kilkunastometrowy ekran panoramiczny. Ekran panoramiczny daje możliwość wyświetlenia z kilku projektorów bez widocznych łączeń obrazów lub kilku niezależnych okien (Picture in Picture), czyli obrazów z kilku źródeł jednocześnie.

Projektory multimedialne można podzielić w zależności od masy i mobilności, mocy projektora wyrażonej w ANSI lumenach oraz współczynnika projekcji (stosunku odległości projektora do szerokości obrazu). Na tej podstawie można określić wielkość obrazu przy zachowaniu odpowiedniej jakości. Projektory przeznaczone do zastosowań konferencyjnych mają zwykle ruchome obiektywy i mogą być umieszczone blisko powierzchni projekcyjnej lub wręcz przeciwnie, w znacznej odległości, np. w kabinie projekcyjnej na drugim końcu korytarza.

Posiadamy w swojej ofercie różne rodzaje nowoczesnych ekranów projekcyjnych, które odpowiednio dopasujemy do potrzeb klienta.

Masz własny pomysł? Pomożemy Ci go zrealizować!