Monitory LCD i Interaktywne

Niestandardowe rozwiązania takie jak: ekrany interaktywne, monitory dotykowe czy ekrany powtórzeniowe wzbogacą ofertę firmy oraz przyciągną uwagę klientów. Zastosowanie ekranów zwiększa pozytywne doświadczenia i stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form przekazu treści czy reklamy w postaci plakatów, banerów czy billboardów prezentujących statyczne przekazy.
Jedną z możliwości jest zbudowanie ściany video z wykorzystaniem bezszwowych monitorów i nakładek dotykowych o przekątnej do 500 cali wraz z 32 punktami dotykowymi na całej powierzchni. Takie rozwiązania świetnie się sprawdzą w firmie, szkole czy jako jedna z atrakcji dla najmłodszych klientów obiektu. Po stworzeniu odpowiedniego kontentu rozwiązania interaktywne mogą posłużyć do gier i zabaw lub jako multimedialne tablice informacyjne.

 

Monitory LCD

Monitor LCD jest odpowiednim narzędziem do prezentacji obrazu w przypadku mniejszej publiczności, wyświetlania informacji organizacyjnych lub jako element instalacji ekranów powtórzeniowych. Wykorzystuje się je również do wizualizacji informacji lub treści reklamowych, na przykład w centrach handlowych lub obiektach komunikacyjnych takich jak dworce czy lotniska.

Zaletą wyświetlaczy LCD jest wyższa kontrastowość oraz doskonała jakość obrazu, która nie jest zakłócona przez otaczające światło. Minusem jest ograniczony rozmiar wyświetlacza, który można zwiększyć poprzez połączenie kilku monitorów bezszwowych, aby stworzyć pełną ścianę.

Monitory dotykowe

Monitory dotykowe są to przenośne komputery, które skupiają wszystkie elementy w jednym ekranie. Obsługiwane za pomocą dotyku dobrze się sprawdzą jako narzędzie do obróbki audio i wideo, pracy nad bazami danych czy też jako sprzęt do obsługi specjalistycznych aplikacji. Ponadto monitor może służyć jako dodatkowy wyświetlacz do komputera.

Monitory interaktywne

Monitory interaktywne ze wbudowanymi funkcjami w zakresie oprogramowania, łączności i intuicyjnej obsługi sprawiają, że dotykowe wyświetlacze tworzą angażujące środowisko do prowadzenia efektownej prezentacji. Umożliwiają szybkie tworzenie notatek i pisanie czy zakreślanie na ekranie. Naniesione treści można łatwo usunąć lub zapisać na pliku. Dodatkowo monitory oferują liczne opcje łączności oraz bezprzewodowe udostępnianie ekranu. Monitory interaktywne najczęściej są już z wbudowaną kamerą i soundbarem.

Masz własny pomysł? Pomożemy Ci go zrealizować!