Systemy mikrofonowe

Jakość dźwięku podczas prowadzenia wideokonferencji ma ogromne znaczenie. Bardzo rozpraszające, gdy mamy trudności ze słyszeniem rozmówców i jesteśmy proszeni o głośniejsze mówienie lub powtarzanie się podczas wideokonferencji, dlatego bardzo ważne jest, aby wszyscy uczestnicy spotkania dokładnie słyszeli prelegenta jak również pozostałe osoby biorące udział w spotkaniu. Wiele zależy od dobrania odpowiednich systemów mikrofonowych oraz właściwego rozmieszczenia sprzętu.
Istotne jest, aby mikrofony działały płynnie oraz posiadały intuicyjny system sterowania.

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje systemów mikrofonowych:

  • przewodowe
  • bezprzewodowe
  • matrycowe montowane m.in. na suficie, na ścianie lub w stole

W większych przestrzeniach i salach konferencyjnych, częściej wykorzystuje się mikrofony sufitowe, które wykorzystują technologię automatycznego, adaptacyjnego kształtowanie wiązki. Mikrofony automatycznie skupiają się na mówiącym i śledzą jego głos, nawet kiedy mówca porusza się po sali. Dzięki otwartemu protokołowi medialnemu (API), można je również zintegrować z systemami sterowania mediami i kamerami zainstalowanymi w pomieszczeniu. Matryce sufitowe to idealne rozwiązanie do średnich i dużych sal konferencyjnych, gdzie można je dyskretnie zamontować w suficie i zasilić przez Ethernet. Natomiast w przypadku pomieszczeń o większych rozmiarach czy nietypowych kształtach można połączyć kilka mikrofonów sufitowych, zapewniając optymalne pokrycie na całej powierzchni.
Wykorzystując na takie rozwiązanie, niepotrzebne są dodatkowe mikrofony i okablowanie, przestrzeń można zaaranżować w dowolny sposób,
a uczestnicy mogą swobodnie chodzić po sali.
W małych pomieszczeniach w zupełności wystarczą mikrofony stawiane na stół czy biurko lub te wbudowane w urządzenia do wideokonferencji.

Masz własny pomysł? Pomożemy Ci go zrealizować!