Systemy wideokonferencyjne

Zdalna komunikacja stała się w firmach codziennością. Prowadzenie spotkań biznesowych bez konieczności wychodzenia z biura oszczędza czas, redukuje koszty oraz przyspiesza proces decyzyjny czy konsultacyjny np. z innym oddziałem.

Zintegrowany system do wideokonferencji zapewnia wiele udogodnień. Spójny układ połączonych urządzeń gwarantuje łatwość zarządzania spotkaniem, wysokiej jakości dźwięk i obraz transmitowany w czasie rzeczywistym bez zniekształceń i zakłóceń. Całym spotkaniem można zarządzać z poziomu komputera, panelu sterującego czy dedykowanej aplikacji.

W niewielkich salach konferencyjnych sprawdzą się rozwiązania, gdzie obraz jest wyświetlany na jednym monitorze z dołączonym soundbarem konferencyjnym wyposażonym w mikrofony matrycowe i kamerę. Na rynku są dostępne również monitory interaktywne, które mają już wbudowane wszystkie elementy do prowadzenia wideokonferencji. W przypadku większych pomieszczeń zalecamy instalację profesjonalnego systemu wideokonferencyjnego, który sprawi, że wszyscy uczestnicy będą uczestniczyć hybrydowych spotkaniach na najwyższym poziomie.

Na system wideokonferencyjny najczęściej składa się:

  • urządzenie kodujące sygnał AV
  • kamera PTZ (Pan-Tilt-Zoom), która kadruje na prelegenta
  • mikrofon
  • głośniki

Masz własny pomysł? Pomożemy Ci go zrealizować!