Wdrożenie systemu AV w hotelu Airport Okęcie w Warszawie

Category
Instalacje AV

Projekt obejmował dostarczenie projektorów oraz ekranów, monitorów LED, nagłośnienia oraz systemów sterowania. Dodatkowo zmodernizowaliśmy system nagłośnieniowy w restauracji Polskiej, instalując głośniki sufitowe firmy JBL, odtwarzacze CD oraz system sterowania dźwiękiem.

Na pięciu salach konferencyjnych w tym balowej (składającej się z trzech) zainstalowaliśmy kompletny system audiowizualny. Sala balowa została wyposażona w projektory multimedialne każdy o mocy 5400 Ansi lmn i rozdzielczości WUXGA, wysuwane z sufitu ekrany oraz kompletny system audio bazujący na komponentach JBL.

Na dwóch pozostałych salach również zainstalowaliśmy projektory o mocy 5400 Ansi lmn i rozdzielczości WUXGA oraz nagłośnienie sufitowe, sale dodatkowo wyposażyliśmy w mikrofony AKG.

W ekrany wyposażyliśmy jeszcze dwie sale VIP znajdujące się na dziewiątym piętrze, w każdej z nich zainstalowaliśmy monitor LCD Samsung o przekątnej 80cali.

Sterowanie urządzeniami zostało oparte na systemie CUE, na potrzeby tej instalacji stworzyliśmy dedykowane oprogramowanie, które ułatwia i usprawnia proces zarządzania. Sterowanie projekcjami, nagłośnieniem oraz oświetleniem przebiega przy pomocy iPada.

Systemy nagłośnieniowe zainstalowaliśmy również w innych częściach hotelu: SPA, Czekoladziarni, nowej części restauracyjnej, foyer na poziomie 0 i 1 oraz w klubie Aviator. Klub został podzielony na
cztery strefy nagłośnieniowe zarządzane z procesora dBx, z czego trzy z nich to same głośniki naścienne, a czwartą ostatnią strefę przy scenie wyposażyliśmy w nagłośnienie dyskotekowe bazujące na dwóch frontach oraz dwóch głośnikach basowych JBL PRX. Dodatkowo zainstalowaliśmy 3 monitory Samsung LCD 60”.