Biuro Axpo Polska zachwyca designem

Nowa siedziba Axpo Polska – spółki należącej do szwajcarskiej Grupy Axpo zajmującej się obrotem energią – mieści się w The Warsaw HUB przy Rondzie Daszyńskiego. Biuro zajmuje całe 25. piętro o powierzchni 1484 m2 w budynku B i składa się na nie: przestronna recepcja, strefa do pracy w formacie open space, 6 pokoi do pracy cichej lub z wrażliwymi danymi, 3 miejsca do zespołowej pracy kreatywnej oraz 7 sal konferencyjnych, z których każda nawiązuje wystrojem do innego rodzaju energii z portfolio Grupy Axpo. Wszystkie pomieszczenia są jasne i pełne światła, a gdy zajdzie słońce oświetlają je lampy LED z motywem przewodnim dwóch splecionych linii nawiązujących do stale płynącej energii...Do tak zorganizowanego biura należało zaprojektować odpowiednie rozwiązania audio-video. Głównym założeniem projektu było wdrożenie we wszystkich pomieszczeniach uniwersalnego systemu o mobilnym mocowaniu, które pozwoliłoby na wiele wariantów wykorzystywania różnych pomieszczeni w biurze, a przy tym zapewniło wysoką funkcjonalność oraz było przystosowane do pracy hybrydowej.

Dwie największe sale – Small Wind i Big Wind – charakteryzuje biel, falowany sufit oraz lampy w kształcie wiatraków. Pomieszczenia oddziela przesuwna ściana, pozwalającą na utworzenie jednej, dużej sali konferencyjnej. W systemie sal zaimplementowano profesjonalne rozwiązanie wideokonferencyjne marki Crestron ze wsparciem Microsoft Teams. Doskonałą jakość dźwięku wszystkim uczestnikom spotkania zapewnia przymocowany do sufitu mikrofon matrycowy marki Shure i głośniki Crestron. Ponadto w sali Small Wind znajdują się dwa 86” ekrany LCD mogące wyświetlać obraz nawet przez 24 godziny 7 dni w tygodniu oraz kamera AVer o szerokim kącie widzenia i automatycznym kadrowaniu SmartFrame. Z kolei w Big Wind został zamontowany projektor laserowy oraz ekran projekcyjny rozwijany elektrycznie i wkomponowany w akustyczną konstrukcję sufitu. Całość zarządzana jest przez zintegrowany system sterowania Crestron, dzięki któremu użytkownik w prosty sposób uruchamia projekcję, reguluje natężenie dźwięku i obsługuje spotkanie wideokonferencyjne. W obu pomieszczeniach blaty stołów zostały wyposażone w mediaporty z gniazdami zasilającymi, HDMI i USB C.

Pozostałe sale konferencyjne w biurze Axpo Polska są mniejsze i przeznaczone na spotkania wewnętrzne i współpracę zdalną. Wśród nich można znaleźć pomieszczenia takie jak: Solar ze stołem z paneli słonecznych, Biofuel ze ścianą wykonaną z mchu czy niebieską salę Hydro, w której znajduje się drewniany stół zalany niebieską żywicą. Każda z sal została wyposażona w system wideokonferencyjny z podwójnymi wyświetlaczami wideo ze zintegrowanym soundbarem oraz kamerą rejestrującą obraz w rozdzielczości HD, stołowy ekran dotykowy Crestron i dodatkowe przyłącza pozwalające podłączyć kolejne urządzenie typu laptop czy tablet. Część sal konferencyjnych posiada także mobilne stojaki z kółkami na ekrany.

W biurze Axpo Polska znajduje się też strefa pracy kreatywnej, wyposażona w takie rozwiązania jak system do bezprzewodowej prezentacji Barco ClickShare czy tablice interaktywne Samsung Flip. W strefie open space zainstalowano mediaporty stołowe z gniazdami zasilającymi oraz gniazdami USB-C, USB-A oraz uchwyty 1,2 monitorowe z możliwością ekspansji. Pokoje biurowe do pracy cichej lub z wrażliwymi danymi zostały dodatkowo wyposażone także w monitory 43” ze zintegrowaną kamerą, głośnikami i systemem do wideokonferencji Logitech.

Wyjątkowym miejscem w całej przestrzeni biura Axpo Polska jest gabinet Managing Directora, które łączy w sobie funkcjonalność sali konferencyjnej jak i przestrzeni pracy kreatywnej. Pokój posiada system wideokonferencyjny ze zintegrowanym soundbarem oraz kamerą rejestrującą obraz w rozdzielczości HD, stołowy ekran dotykowy Crestron, jak również interaktywną tablicę Samsung Flip. Dodatkową funkcjonalnością jest opcja zmiany przezroczystości szklanej ściany na mleczną, którą można sterować za pomocą pilota lub poprzez aplikację w telefonie.

Biuro Axpo Polska to wysoce funkcjonalna, innowacyjna przestrzeń z nowoczesnymi rozwiązaniami AV ułatwiającymi pracę niezależnie od przyjętego modelu – stacjonarnego czy zdalnego. Miejsce jest wypełnione pozytywną energią, która inspiruje i pobudza do działania. To miejsce, w którym design idzie w parze z nowoczesną technologią.