BiuroICE MT Poland – Bielsko Biała

Dostarczone wyposażenie audiowizualne i IT dla ICE MT Poland (wcześniej Ellie Mae) wpisuje się w aktualne trendy nowoczesnych biur ...Trafiliśmy na profesjonalnie przygotowanego Klienta, doskonale znającego swoje potrzeby i stawiającego na sprzęt wysokiej klasy. Szukał solidnego partnera, który będzie w stanie sprostać jego oczekiwaniom i dostarczyć systemy AV zgodne ze standardem korporacyjnym. Klient ponadto wymagał stworzenia koncepcji i zaprojektowania systemów AV do dwóch kluczowych, największych przestrzeni o niestandardowym charakterze. Dzięki temu mogliśmy wykorzystać i zaprezentować klasę, wiedzę i pomysłowość naszych projektantów celem sprostania wielowymiarowym potrzebom Klienta. Wysokie oczekiwania obligowały do zastosowania autorskich, bezkompromisowych i innowacyjnych rozwiązań, które ostatecznie usatysfakcjonowały Klienta.

Istotnym aspektem infrastruktury AV w ICE MT Poland, było wprowadzenie wysokiego standardu komunikacyjnego w obrębie wszystkich miejsc spotkań, zapewniającego wysoką efektywność i komfort pracy. Siedziba ICE MT Poland w biurowcu Cavatina Hall to blisko 2 tys. m2 powierzchni biurowej. Zaprojektowano tu miejsce do pracy dla osób spoza Bielska-Białej, miejsce do odpoczynku i relaksu, szkoleń i nieformalnych spotkań oraz do pracy w grupie i w pojedynkę. Wyzwanie było ambitne, tym chętniej podjęliśmy się zaprojektowania i wdrożenia systemów audiowizualnych dla polskiego oddziału naszego Klienta.

Istotne dla Klienta było przystosowanie sal konferencyjnych i sal spotkań tak, aby ułatwić międzynarodową współpracę pomiędzy oddziałami firmy na świecie, dlatego wdrożono liczne rozwiązania wideokonferencyjne wspierające współpracę zdalną.

Zaimplementowane rozwiązania: Najmniejsze pokoje spotkań (Huddle Room) zostały wyposażone w 49” monitory UHD Samsung zapewniające najwyższą jakość obrazu, także w przypadku treści o niższej rozdzielczości. Stołowe konsole konferencyjne Crestron z inteligentną i intuicyjną platformą komunikacyjną Zoom Rooms z systemem dającym świetną jakość dźwięku, za pomocą zintegrowanego zestawu czterech mikrofonów 360°. Konsole dają również możliwość definiowania zajętości sali przy użyciu czujnika ruchu i aktywności głosowej. W pomieszczeniach tych znalazły się też kamery z szerokokątnym obrazem FullHD 150° z funkcją wykrywania i kadrowania osób w swoim polu widzenia.

W małej sali konferencyjnej zainstalowano 55” monitor UHD Samsung, sparowany z soundbarem ze zintegrowanym mikrofonem i kamerą, która może uchwycić całą salę konferencyjną w rozdzielczości FullHD. Cyfrowy autozoom inteligentnie wykrywa osoby znajdujące się w pomieszczeniu i idealnie je kadruje, zapewniając optymalny widok. Soundbar typu all-in-one eliminuje potrzebę instalowania dodatkowych mikrofonów czy głośników. Jego wysokiej jakości głośniki stereo, mikrofon z adaptacyjnym kształtowaniem wiązki sygnału zapewniają wyjątkową wydajność w trybie full-duplex, bez echa.

Średnie sale konferencyjne zostały wyposażone w 65” interaktywne monitory dotykowe AVER. Niezwykle czułe i responsywne ekrany pozwalają na burzę mózgów, interakcję, robienie notatek, dodawanie adnotacji na współdzielonym ekranie lub korzystanie z wielozadaniowości z podziałem ekranu. Wbudowane kamery konferencyjne 4K oraz mikrofony o dalekim zasięgu, zapewniają wyraźny obraz i doskonały dźwięk w czasie wideokonferencji.

Punktem centralnym w dużej sali konferencyjnej są dwa główne 85” monitory UHD Samsung z umieszczoną pomiędzy nimi kamerą PTZ FullHD z 12-krotnym optycznym zoomem. Dopełnienie stanowi druga kamera o tych samych parametrach technicznych, elektrycznie wysuwana z podestu umieszczonego pośrodku okrągłego stołu, systemem nagłośnienia sufitowego z cyfrowym systemem mikrofonowym oraz dodatkowe dwa 75” monitory powtórzeniowe Samsung. Sterowanie całością odbywa się z poziomu 10” dotykowego panelu Crestron stawianego na stole. Całość zaprojektowana jest tak, aby zapewnić pełną automatykę prezentacji i wideokonferencji. Dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom osoby znajdujące się w pomieszczeniu są idealnie wykrywane, kadrowane, świetnie słyszalne niezależnie od tego, w którym miejscu w sali się znajdują. Wysokiej mocy głośniki sufitowe i mikrofon z adaptacyjnym kształtowaniem wiązki sygnału zapewniają wyjątkową jakość dźwięku.

Ze względu na multifunkcyjny charakter przestrzeni All Hands została ona wyposażona w 4 monitory (2×85”, 2×75”) pełniące rolę systemu prezentacyjnego oraz kamerę PTZ z 4-krotnym zoomem. W tej przestrzeni istnieje możliwość rejestracji odbywających się w niej wydarzeń, dlatego też, zamontowano dodatkowe oświetlenie sceniczne, poprawiające parametry światła. System nagłośnienia sufitowego zapewniający doskonałą zrozumiałość mowy i pełną, bogatą reprodukcję muzyki oraz cyfrowy system mikrofonowy. Sterowanie całą infrastrukturą odbywa się z poziomu bezprzewodowego panelu sterującego.

Jako dopełnienie wdrożyliśmy system rezerwacji sal Crestron. Celem tej inwestycji było ułatwienie wyszukiwania wolnych sal oraz zwiększenie dostępności informacji dla pracowników firmy. Na eleganckich 10” panelach dotykowych, zainstalowanych przed wejściem do pomieszczeń, wyświetlane są komunikaty dotyczące aktualnie prowadzonych i najbliższych spotkań. Elektroniczny system rezerwacji sal zintegrowany został z Zoom Rooms. Rezerwacja sal odbywa się z poziomu personalnego kalendarza w Outlook’u lub z poziomu samego panelu. Panel posiada boczne podświetlenie LED prezentujące dostępność lub zajętość danej sali, świecąc się odpowiednio na kolor zielony lub czerwony. System ułatwia również wyszukiwanie wolnych pomieszczeń.

Ponadto dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy urządzenia aktywne i pasywne w ramach systemu IT zajmując tym samym dwie pełne szafy rack 47U. Dodatkowo wykonaliśmy podstawową konfigurację zainstalowanych urządzeń IT, następnie przekazując zdalny dostęp do systemu administratorom IT po stronie Klienta.

Referencje od klienta dostępne na życzenie