Centrum szkoleniowe Colgate w Świdnicy

Klient oczekiwał funkcjonalnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni, która będzie jednocześnie atrakcyjna wizualnie dla pracowników firmy. Nowopowstała sala, przykuwa uwagę swoim oryginalnym wyglądem.
Zadanie było wyzwaniem, ponieważ przestrzeń miała zachwycać swoim niekonwencjonalnym wyglądem, równocześnie wykorzystywać technologię do łatwego i sprawnego prowadzenia szkoleń.
Realizacja powstała we współpracy z firmą Advertis. Zespół Advertis był odpowiedzialny za koncept kreatywny, produkcję i montaż elementów aranżacji pomieszczenia, a Brill AV Media za zaprojektowanie i zainstalowanie urządzeń audiowizualnych. ...Razem zaaranżowaliśmy przestrzeń o powierzchni 120 mkw podzieloną na odrębne 3 strefy:
· strefa do prelekcji
· strefa do indywidualnego szkolenia
· strefa do spotkań w większych zespołach

Inspiracją konceptu kreatywnego miała być przestrzeń statku kosmicznego. Przestrzeń, która zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, zgodna z wytycznymi projektowania przez zmysły.
Przestrzeń szkoleniowa ma za zadanie służyć wszystkim pracownikom firmy, dlatego zdecydowano się na wykorzystanie wysokiej jakości, niezawodnego sprzętu AV.
Sala została wyposażona w różnej wielkości interaktywne dotykowe monitory z wąskimi ramkami, które zapewniają płynną reakcję na dotyk. Wyświetlacze te, dodatkowo posiadają odporne na zarysowania szkło.
Zainstalowane i zintegrowane głośniki kierunkowe, dostarczają wysokiej jakości skoncentrowany dźwięk do wybranego obszaru, nie zakłócając przy tym otoczenia.
W centralnym punkcie areny do prelekcji zainstalowano, profesjonalny, energooszczędny monitor 4K mogący pracować 24 godziny na dobę. Urządzenie łączy ze sobą jasny obraz 4K HDR z łatwą obsługą, dużymi możliwościami integracji i elastycznymi rozwiązaniami do sterowania i pracy w sieci.
Całości dopełniają gniazda USB oraz ładowarki indukcyjne do ładowania urządzeń mobilnych.

Zachowanie norm akustycznych dla tak różnych funkcji rzeczywiście było wyzwaniem, stąd grodzie stref wykonane z filcu i elementy perforowane, czy kierunkowe głośniki. Arena do prelekcji to rzeźba z corianu, która świeci się i jest miejscem spotkań również tych nieformalnych. Z jednej strony zimna kolorystyka bieli i niebieskiego z drugiej miękkie, morficzne kształty powodują, że wszystko tworzy jedną całość. Dedykowane lampy o różnej średnicy tworzą klimat w zależności od pozostałej gry świateł.

Projekt został urzeczywistniony sukcesem dzięki kooperacji dwóch firm już na etapie tworzenia konceptu projektu. Dla nas realizując bardziej wymagające projekty, kluczowe jest wzajemne zaufanie, wspólne realizowanie celów projektowych, sumienne wykonywanie powierzonych zadań i otwartość na wzajemne sugestie.

Wszystko to znaleźliśmy pracując z firmą Advertis. Współpraca to symbioza, dzięki której obie firmy poszerzają swoje portfolio i możliwości, a całość tworzy realizację na najwyższym poziomie ku zadowoleniu Klienta.