Nowy showroom foteli masujących Rest Lords zachwyca designem i technologią R.A.R.E.

Rest Lords zaprasza klientów do swojego salonu, gdzie zatarte są granice między fizyczną a zdalną obecnością obsługi. Salon przykuwa uwagę nie tylko swoim oryginalnym i prestiżowym wyglądem, ale również niestandardowymi rozwiązaniami AV...
Należy podkreślić, że R-ShowRoom to jedyny taki projekt w Polsce, gdzie w zaawansowanej technologicznie przestrzeni klienci mogą przetestować fotele masujące z udziałem zdalnego doradcy, który fizycznie znajduje się w innym mieście. Realizacja powstała we współpracy z firmą Rest Lords, która odpowiadała za koncept kreatywny R.A.R.E od Remote Assistant Real Experience. Natomiast zespół Brill AV Media odpowiadał za zaprojektowanie, dostarczenie rozwiązań AV oraz wdrożenie i integrację systemu. Razem zaaranżowaliśmy niesamowitą przestrzeń o powierzchni 100 mkw, w której znajduje się 12 luksusowych foteli masujących. W salonie szczególnie zadbano o parametry audio -wideo, aby każdy klient czuł się niesamowicie komfortowo. Zwrócono szczególną uwagę na odpowiednią adaptacje akustyczną i zadbano o najwyższą jakość obrazu i dźwięku.

Cały system AV został zaplanowany i skonfigurowany w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby klienta i najlepiej radzić sobie z wymagającymi zastosowaniami takimi jak: śledzenie i kadrowanie obrazu, wychwytywanie głosu rozmówcy, wzmacnianie dźwięku.

W centralnym punkcie salonu w pionie zamontowano 98” monitor Samsung przystosowany do pracy 24/7, na którym klienci widzą swojego wirtualnego doradcę w naturalnych proporcjach. Dodatkowo w pomieszczeniu znajdują się dwa 55” monitory powtórzeniowe, na których mogą być wyświetlane rożnego rodzaju treści i komunikaty jak schematy pilotów czy instrukcja obsługi danego fotela.

W pomieszczeniu pojawiła się też kamera PTZ z 12-krotnym zoomem optycznym i poziomym polem widzenia 80°, która posiada funkcję obracania, pochylania i powiększania obrazu, aby optymalnie dopasować się do układu i rozmiaru przestrzeni. Tego typu urządzenie eliminuje typowe dla kamer USB ograniczenia związane z rutingiem, przesyłem danych i jakością obrazu. Skonsolidowany strumień audio-wideo jest dostarczany do platformy streamingowej za pośrednictwem pojedynczego, niewymagającego sterowników połączenia USB.

W centralnym punkcie umieściliśmy mikrofon sufitowy Shure, z technologią automatycznego pokrycia przestrzeni. Mikrofon ten zapewnia lepszą kierunkowość i bardziej naturalną mowę. Ponadto wbudowany procesor IntelliMix® DSP eliminuje szum i echo, a w zamian zapewnia niespotykaną czystość i zrozumiałość dźwięku podczas zdalnych połączeń uczestników. W celu uzyskania doskonałej jakości brzmienia wzbogaciliśmy system o dwa aktywne głośniki studyjne Yamaha bliskiego pola z podwójnym wzmocnieniem typu bass-reflex, które zapewniają doskonały dźwięk i wyjątkową wydajność monitorowania. Urządzenia wyposażone są w: 8-calowy stożkowy głośnik nisko tonowy, 1-calowy kopułowy głośnik wysokotonowy, duże magnesy w konstrukcji zaawansowanego obwodu magnetycznego i wbudowany system bi-amp (75 W LF plus 45 W HF) dla wysokowydajnego wzmocnienia mocy 120 W, a specjalnie zaprojektowany pierścień montażowy, eliminuje niepożądane wibracje i rezonans częstotliwości.

Komunikacja między gośćmi salonu a obsługą odbywa się w czasie rzeczywistym, dlatego też zaprojektowano i zbudowano dedykowane studio streamingowe w głównej siedzibie klienta w Olsztynie. Firma Rest Lords szczególny nacisk położyła na jakość streamingu i płynną komunikację pozbawioną zakłóceń i opóźnień. W tym celu obie lokalizacje posiadają symetryczne łącze światłowodowe. Siedziba Rest Lords stała się zaawansowanym centrum zarządzania i sterowania. Dedykowane studio do transmisji on-line wyposażono w monitory z podglądem odczytu na doradcę oraz widok z 4 kamer z Warszawy, ekran dotykowy do sterowania presetami, kamerę Blackmagic, mikrofon studyjny typu shotgun oraz oświetlenie studyjne. Zarządzanie transmisją oparte jest na systemie QSC i odbywa się przy pomocy miksera wizyjnego - streamdeca, a kluczem sterowania w obu lokalizacjach jest system VPN.

To pierwszy taki projekt w Polsce i prawdopodobnie na świecie. Został urzeczywistniony sukcesem dzięki kooperacji dwóch firm już na etapie tworzenia konceptu. Dla nas podczas realizacji wymagających projektów najważniejsze jest wzajemne zaufanie, a kluczem do sukcesu w tym wypadku było sumienne wykonywanie powierzonych zadań i otwartość na wzajemne sugestie. Cieszymy się, że we współpracy z Rest Lords udało się stworzyć pionierski projekt na najwyższym poziomie.