Radisson Blue Sopot

Hotel Radisson Blu w Sopocie, dysponuje największym w trójmieście hotelowym centrum konferencyjnym. Otoczone zielenią sale atrium wraz z foyer oferują ponad 1000 mkw powierzchni. Obiekt jest w stanie dać swoim klientom niezwykłą elastyczność i swobodę w doborze powierzchni dla wydarzenia o dowolnej wielkości, od kilkuosobowego spotkania aż do eventu na kilkaset osób....OPIS ROZWIĄZAŃ:

Największą powierzchnię konferencyjną w Trójmieście w hotelu Radisson Blu Sopot moża podzielić na kilka części, w zależności od potrzeb.

Każda z trzech głównych sal wyposażona jest w projektor Panasonic VZ 580 oraz ekran Adeo o wymiarze dopasowanym do wielkości sali. Duża przestrzeń atrium może być podzielona na trzy niezależne od siebie strefy lub połączona w dowolny sposób, tworząc wraz z foyer pomieszczenie zdolne pomieścić nawet 1000 gości. Szerokie możliwości ustawiania miejsc dla gości szkoleń czy konferencji oznaczały konieczność wyznaczenia wielu punktów stanowiących przyłącza do systemu AV.

Hotel wyposażony jest w system informacyjny LG SuperSign, dzięki któremu goście zawsze wiedzą, do której sali powinni się udać.

Projektor z laserowym źródłem światła Panasonic PT-MZ770 wyświetla obraz o jasności 8000 lumenów na ekranie o szerokości 5 metrów.

W każdej sali centrum konferencyjnego dostępny jest ścienny panel sterujący dający możliwość sterowania wszystkimi elementami systemu AV. Każda z trzech sal wyposażona została w projektor Panasonic VZ 580 wyświetlający obraz na ekranach Adeo Elegance o powierzchni roboczej 390 x 243 cm. W scenariuszu, gdy wszystkie sale pracują razem, te zestawy pełnią funkcję powtórzenia obrazu wyświetlanego przez projektor Panasonic PT-MZ770 wyświetlający obraz na ekranie Adeo Max One o szerokości aż 5 metrów. Do dyspozycji organizatora konferencji są też monitory LG na wózkach Edbak, które ustawić można w dowolnym miejscu każdej sali – sygnał do monitorów również doprowadzany jest przez sieć AV-over-IP.

Elastyczny układ sali to nie tylko dowolna orientacja stołów i krzeseł, ale też możliwość podłączenia się do systemu AV w dowolnym miejscu. Zwykle wyświetlanym prezentacjom towarzyszy dźwięk. System AV wyposażony jest w doręczne mikrofony bezprzewodowe Sennheiser.

Nagłośnienie centrum konferencyjnego wykorzystuje głośniki mocowane w suficie Sonance oraz zwieszane JBL Control. To urządzenie wyposażone zarówno w wejścia, jak i wyjścia analogowe, lecz zdolne także do przesłania sygnału audio w standardzie BLU link do kompatybilnych urządzeń, jak wzmacniacze Crown. Kolebkowy sufit w sali konferencyjnej wymagał zastosowania różnych rodzajów głośników. Naturalnie na pierwszym planie stała jakość reprodukowanego dźwięku, lecz estetyka urządzeń również była niezwykle ważna. W części, gdzie było to możliwe, zaproponowaliśmy głośniki wpuszczane w sufit, Sonance, natomiast tam, gdzie sufit jest znacząco wyższy, równomierne pokrycie dźwiękiem zapewniają zwieszane głośniki JBL Control. O akustykę i dobrą zrozumiałość mowy zadbała firma Nyquista.

Hotel Radisson Blu oprócz ogromnej przestrzeni konferencyjnej dysponuje także mniejszymi salami. Jedna z nich znajduje się na tym samym poziomie, co centrum konferencyjne, pozostałe umieszczone zostały na parterze. Wszystkie sale, a jest ich łącznie pięć, wyposażone są w monitory LG zamontowane na wózku Edbak. Ciekawym pomysłem jest hybrydowe wykorzystanie części sali restauracyjnej. Zamykając ścianę ruchomą, możliwe jest wydzielenie jej z restauracji i przekształcenie w dwie niewielkie, prywatne sale eventowe. W tej części obiektu dostępne są też przyłącza opisanej wcześniej sieci AV-over-IP, więc goście mogą uczestniczyć w wydarzeniu odbywającym się w centrum konferencyjnym, jednocześnie relaksując się w nieco bardziej kameralnym gronie.

Cała restauracja wyposażona jest w instalację odtwarzającą muzykę tła – w suficie zainstalowane zostały głośniki JBL a w wybranych miejscach restauracji – tej, którą można przekształcić w osobne sale – gość ma do dyspozycji przyłącza audio AtteroTech.

Sygnały audio oraz wideo zbiegają się w serwerowni doprowadzane do niej skrętką Cat.6a. Oferują wejście Bluetooth oraz analogowe audio. Głównym ich przeznaczeniem jest umożliwienie gościom odtwarzania własnej muzyki, na przykład z telefonu, w trakcie organizowanych w restauracji hotelu spotkań okolicznościowych.

Pływającym w basenie czy relaksującym się w jacuzzi gościom towarzyszyć może muzyka odtwarzana z głośników ściennych JBL . Z kolei w każdym z dwunastu gabinetów SPA znaleźć można głośniki JBL i ścienne odtwarzacze oferujące możliwość podłączenia źródła dźwięku bezprzewodowo oraz tradycyjnym kablem audio.

Oprócz basenu i SPA, dźwięk z systemu dostępny jest też w saunach, windach oraz na korytarzach prowadzących do pokoi. Do dyspozycji pracowników hotelu dostępne są panele sterujące iPad, w obudowach iPort Luxeport. Te panele pozwalają na zarządzanie dźwiękiem w wymienionych przestrzeniach. Jako uzupełnienie, dźwięk odtwarzany z głośników JBL na korytarzach regulowany może być z niewielkich regulatorów umieszczonych w pomieszczeniach technicznych na każdym piętrze.

Hotel wyposażony jest w system informacyjny LG SuperSign. W serwerowni znajduje się serwer, do którego zdalny dostęp mają wybrani pracownicy odpowiedzialni za wyświetlane treści.

Operatorzy systemu mogą edytować treści systemu informacyjnego, tworzyć kalendarze, według których treść zmieniana będzie automatycznie oraz monitorować stan wyświetlaczy. Przed każdą salą znajdują się monitory LG z wbudowanym odtwarzaczem SuperSign, a na poziomie -1 i na parterze ustawione zostały totemy informacyjne, w których zabudowano monitory LG. Zadaniem monitorów 55-calowych jest prezentowanie zbiorczej agendy wszystkich wydarzeń odbywających się w danej chwili w hotelu.

Naturalnie system SuperSign oferuje również prezentację informacji własnych hotelu czy treści reklamowych, dzięki czemu hotel ma dodatkowy kanał komunikacji z gośćmi. Zbudowany i oddany do użytku w połowie czerwca 2020 roku Radisson Blu Hotel w Sopocie to niezwykłe miejsce. Wyposażenie audiowizualne wpisuje się idealnie w filozofię dostarczenia gościom usług na najwyższym poziomie.

Zdecydowanie warto wziąć to miejsce pod uwagę przy poszukiwaniu lokalizacji na organizację wydarzenia w dowolnym rozmiarze, i to nie tylko ze względu na możliwości systemu audiowizualnego stworzonego przez Brill AV Media, lecz także, a może zwłaszcza, na ciekawą architekturę wnętrza czy bardzo malowniczą okolicę.