7 rozwiązań technicznych na efektowną i ciekawą konferencję

W każdej branży organizuje się konferencje, spotkania biznesowe, szkolenia czy też inne eventy promujące działalność firmy. Pytanie jednak jak je przygotować, aby wspomnienia z wydarzenia pozostały widzom na długo w pamięci? Każda konferencja powinna wyróżniać się i oferować coś ponad klasyczne działania. Warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania multimedialne, które mają wiele możliwości. Dostarczają niezwykłych wrażeń estetycznych jak również mogą służyć jako narzędzia do przekazywania wiedzy czy też są formą niecodziennej i nieszablonowej rozrywki. Z jakich rozwiązań technicznych skorzystać, by o wydarzeniu mówiło się jeszcze długo po jego zakończeniu?

Czujniki ruchu oraz kamery

Czujniki ruchu typu Kinect lub RealSense nie sprowadzają się wyłącznie do gier. Ciekawym zastosowaniem jest tworzenie wizualizacji i obrazów z ruchu. Uczestnik zabawy poprzez multiplikację własnej sylwetki może generować abstrakcyjne obrazy, co w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem daje naprawdę niesamowite efekty. Wymiennie lub łącząc technologie można stosować zwykłe kamery.

Innym sposobem wykorzystania czujników ruchu jest uruchamianie przez nie różnych akcji- zapalanie lamp czy startowanie sekwencji oświetleniowych. Kreatywnie wykorzystane może być nie lada atrakcją dopełniająca każde wydarzenie.

Video Mapping 3D

Video Mapping 3D pozwala na stworzenia iluzji tak realnej, że zapadnie w pamięć na długo, a wraz z nią Twoje wydarzenie.
Mapping to nie tylko projekcja, to wspaniały spektakl łączący w sobie obraz, dźwięk i światło. Pozwalający na opowiedzenie historii w nietuzinkowy sposób. Wykorzystując tę technikę ogranicza Cię wyłącznie Twoja własna wyobraźnia. Zechcesz zburzyć i zbudować daną konstrukcję na nowo tak, aby składała się z elementów kojarzonych z Twoim eventem? Proszę bardzo.

Mapping to nie tylko praca z fasadą budynku. To także projekcje na drzewach, skałach czy rzekach. Umiejętnie użyte zapewnią kreatywny sznyt waszej realizacji. Oczywiście jest również szereg możliwości jakie dają projekcje we wnętrzach, np. zaświecenie całej sali bankietowej wkoło.

Projekcja na tiulu

Wyświetlenie obrazu z projektorów na tiulu pozwala na stworzenie trójwymiarowej scenografii. W łatwy sposób można stworzyć iluzję Hologramu. Materiał dzięki swoim właściwościom jest praktycznie niewidoczny dla widzów, natomiast zatrzymuje wyświetlany z projektorów obraz i tworzy imponującą oprawę multimedialną. Warto rozważyć użycie tej techniki przy okazji premier produktów bądź nowych rozwiązań. Nawet zwykła prezentacja przygotowana w odpowiedni sposób i wyświetlona w ten sposób zyska kompletnie nową jakość.

Projekcje z użyciem dymu

Ekran mgłowy jest powierzchnią półprzezroczystą, na której może być wyświetlany obraz w powietrzu na unoszącym się suchym dymie. Do takich projekcji potrzebne jest ciemne pomieszczenie, które jest mało przewiewne. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne i wprowadza element magii do prezentowanej treści przez to, że obraz wydaje się jakby był zawieszony w powietrzu. Dodatkowo można sterować nasyceniem, grubością strumienia oraz prędkością opadania mgły, dzięki temu obraz nabiera nowych efektów. Projekcje dymne mają bardzo atrakcyjną formę, przyciągają uwagę i wprowadzają element tajemniczości do atmosfery.

Niestandardowe prezentacje

Tworzenia prezentacji jest już standardem- właściwie żadna konferencja czy spotkanie biznesowe nie mogą się bez nich obejść. Zdjęcia, filmy, slajdy, teksty a wszystko to w formatach 16:9 albo 4:3….

A może, by tak zmienić ten trend? Zastosować zupełnie inne proporcje? W erze smartfonów i pionowych ekranów zastosować 21:9 w pionie albo superpanoramę w stylu 27:9. Wymaga to oczywiście dostosowania ekranu led czy projekcji już na etapie planowania, ale efekt jest tego wart.

Innym aspektem tego zagadnienia jest samo prezentowanie treści. Osoba z klikerem na scenie- widok znany od lat. Rozwiązaniem na to jest przeniesienie prezentacji bezpośrednio do mediaserwera. Możliwości jakie daje nawet najprostsza z maszyn są nieporównanie większe od każdego programu używanego do ich tworzenia. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dowolność i łatwość w modyfikowaniu takiej prezentacji przed wydarzeniem oraz dopinanie do niej linków, kamer czy łączeń.

Ekrany interaktywne

Zastosowanie interaktywnych ekranów dotykowych jest prawie nieograniczone. Wzbudzają zainteresowanie odbiorów oraz zachęcają do bezpośredniej interakcji poprzez dotyk. Mogą wyświetlać prezentacje, opisywać działania konkretnej firmy, transmitować obraz z innych sal na wydarzeniu, a także być formą rozrywki dla gości. Za pomocą ekranów dotykowych można przekazać instrukcje, przedstawić schemat działania czy też na bieżąco rozrysować mapę myśli podczas konferencji. Dodatkowo ekrany pozwalają na stworzenie i wyświetlanie animacji, które będą znacznie ciekawsze niż statyczne grafiki.

Podłoga z ekranów diodowych

Podłogi animowane świetnie się sprawdzą podczas szkoleń, prezentacji, eventów i spotkań integracyjnych. Mogą wyświetlać ruchome grafiki, które podniosą wartość estetyczną wydarzenia lub być nośnikiem reklamy. Podłoga diodowa może również zostać zaprojektowana tak, by reagować na bodźce ruchowe lub konkretne animacje zsynchronizowane z efektami dźwiękowymi w celu stworzenia interaktywnego pokazu. Dodatkowo, w połączeniu z klasycznym ekranem LED pozwala na tworzenie wspaniałych iluzji przestrzeni zarówno w realizacjach live jak i streamowanych.

 

Powyżej przedstawiliśmy tylko część rozwiązań konferencyjnych, które sprawią, że wydarzenie zapadnie w pamięć na dłużej i będzie lepiej rozpoznawalne, tym bardziej jeśli jest to impreza cykliczna. Koszt zastosowania takich rozwiązań w porównaniu do korzyści jakie niesie ze sobą jest niewielki. Zapraszamy do kontaktu, a nasi specjaliści przedstawią najlepszą ofertę dla Ciebie specjalnie stworzoną pod twoje wydarzenie.